• Bolesť hrdla v 1. Trimestri

    Dobrý deň pán doktor,

    som práve v 6tt a začalo ma bolieť hrdlo a mám ho zápalné. Chcela by som sa spýtať, či je možné si dať nejaké pastilky aspoň, ale hlavne, či takýto zápal hrdla nie je nebezpečný pre plod. K mojej pani doktorke idem na úplne prvé vyšetrenie až 19.6. Ďakujem

    Dobrý deň,
    všetko lokálne do hrdla je bezpečné. Zápal hrdla je bežná komplikácia nášho života, väčšinou je pre plod neškodná. Ak by sa jednalo o cytomegolovírovú angínu, tak môže poškodiť plod.