• Tepelné neopracovana saláma v tehotenstve

    , Autor: P.........

    Dobrý deň pán doktor som v 20 týždni tehotenstva a ja som zjedla 2 koliečka paprikáš salámy a potom keď som si išla prečítať obal bolo napísané že je tepelné neopracovana ale je údená. Hrozí mi nejaká texoplazma alebo niečo podobné ? Mam z toho strach. Pred tehotenstvom mi bolo zistené že mám alergiu na bielkovinu kravského mlieka. A ešte nikdy som nemala žiadnu listeriózu ani texoplazmu ani salmonelozu. Nehrozí mi kvôli tomuto nejaké väčšie riziko ? Ďalšia vec že na každej poradni mi berú krv pretože mám negatívnu krvnú skupinu a priateľ pozitívnu. Tak by ma zaujímalo z tých odberov krvi čo mi robia by zistili aj niečo takéto ako je tá texoplazma a podobné alebo to je určené len na pozorovanie tých protilátok ? Nemusím sa obávať žiadnej baktérie alebo nákazy ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    ak je saláma údená a vysušená, už nie je dôvod sa obávať infekcie, pretože to spoľahlivo zahubí prípadnú toxo aj listeriu. A naozaj netuším, načo Vám niekto každú poradňu vyšetruje krvi, pri Rh negativite stačia 3 odbery za tehotenstvo. Skúste sa nabudúce opýtať, čo Vám odoberajú a aký to má pre vás význam.