• Free hcg a papp

    Dobrý deň,
    Prosím čo môže byt dôvodom pre vysoke Fbhcg (5mom) a papp (takmer 3 mom) v tehotenskom skríningu?
    Vysledok, po spracovani spolu s uzv a inymi hodnotami krvi v 2. trimestri, je nízke riziko, nifty pro tiež negatívne. Mna by však zaujímali priamo tieto vysoké hodnoty, či to môže predstavovať iné poškodenie plodu, mimo DS.
    Môže to naznačovať inú vývojovú vadu než skúmané trizomie a rastep? Ma sa na tieto hodnoty pozerat aj zvlášť? Dočítala som sa aj to, že sa ma výsledok hodnotiť len ako celok, ale aj to, že niektorí lekári riešia vysoké hodnoty osobitne. Moja lekárka to ďalej neriešila. Dakujem

    Dobrý deň,
    nebolo by na škodu aj napriek negatívnemu nifty skonzultovať genetika. Máte pravdu, že aj niektoré izolované hodnoty môžu znamenať riziko pre iné ochorenia, aj také, ktoré sa týkajú placenty. Požiadajte svojho gynekológa, nech vás pošle na genetickú konzultáciu.