• Utrogestan v tehotenstve oralne

    Dobry den, lekar mi naordinoval n azaciatku tehotenstva kvoli soineniu utrogestan oral. ALE:

    Preco je v slovenskom pribalovom letaku, ze utrogestan v tehotenstve iba vaginalne? Poskodzuje plod? To, ze nie je velmi dobry na zaludok uz som si vsimla.

    Mne v zahranici vypisal lekar utrogestan oral, teda ze iba cez usta sa ma pouzivat, aj v tehotenstve. vaginalne nie.

    Zlozenie aj slovenskeho aj zahranicneho je uplne rovnake. Aj zlozenim, aj zvonka.

    Som v 6+1tt

    Dakujem

    Dobrý deň,
    môžete ho brať aj orálne, je to v poriadku. Vaginálne sa užíva v neskorších fázach tehotnosti na zábranu skracovania krčka maternice.