• Nizky progesteron

    , Autor: ZuzzkaHH

    Dobrý deň,

    mohli by ste mi prosim odporucit ako by som mala pokracovat dalej a ci je liecba vhodne nastavena?
    Momentalne som na zaciatku 9. Tyzdna. (Podla sona plod je o tyzden mensi, co vychadza aj podla posunutej neskorsej ovulacii). V 6. Tyzdni som mala progesteron 26. Brala som hned duphaston 2x1. Po tyzdni som mala 22. Lekar mi zvysil duphaston na 4x1 (ako pri prvom tehotenstve). O 5 dni neskor som dostala menstruacne krce, zacal oranzovocerveny vytok. Lekarka odporucila dat 4 tbl duphastonu naraz a pokracovat dalej kazdych 6 hodin 1 tbl. Do vecera vsetko ustupilo a bolo mi super (ziadne obcasne tahanie, tlaky, pichanie, mafukovanie, divne pocity) akokeby som ani tehotna nebola. Teraz som bola znova po tyzdni 8+0 na kontrole, kde bola potvrdena akcia srdca a plod narastol presne o tyzden ako mal. Progesterón som mala 25 a pri vysetreni krcok trochu maksi. Sem tam spinenie mam sem tam nie. Pri prvom tehotenstve som mala progesteron aspon 50.
    Da sa prosim este nieco urobit inak, napr vkladat utrogestan alebo vymenit duphaston za progesteron, pripadne nieco ine? A co sposubuje konkretne to spinenie?
    Za odpoveď vopred ďakujem.

    Dobrý deň,
    nikdy nepochopím, na čo niekto meria hladiny progesteronu v tehotnosti, väčší nezmysel som nevidel.
    Ak má plod nízke hladiny, tak to znamená, že je poškodený a potratí sa, môžete jesť aj kilá duphastonu.
    Berte Duphaston 2x1 tbl. a počkajte ako sa situácia vyvinie, toto nedáva zmysel, tieto megadávky.