• Stres pocas tehotenstva

    Dobry den pan Dr, chcem sa opytat aky vplyv ma na vyvoj plodu stres, myslim taky bezny stres typu nieco nestiham, obcas stres v praci, z vysetreni, u lekara, obcas hadka doma s partnerom...ma toto vplyv na plod? ak ano viac to vplyva v prvom trimestri alebo neskôr? akt. som v 19tt a vzdy mam obavy nasledne ci mu tym stresom nejako neskodim...aj ked som si vedoma a snazit sa nestresovat ale nie vzdy sa to da...
    dakujem

    Dobrý deň,
    bežné stresové podnety, ktoré prináša každodenný život neprinášajú pre plod žiadne vážne ohrozenie.
    Niečo iné je prežívať tehotenstvo v krajine, kde Vám fašistickí ruskí teroristi denne hádžu bomby na domovy a pôrodnice, to sú tie stresy, ktoré môžu byť pre plod naozaj nebezpečné.