• Cytomegalovirus - IgG hranicne

    Dobry den,
    chcela by som sa opytat, ci dane hodnoty su rizikom pre plod.
    Som v siestom tyzdni tehotenstva, dnes mi robili krvny test a na vysledkoch mam: CMV IgG - hranicne, 25.9 U/ml a zaroven ELFA technika CMV IgG 8UI/ml - pozitivne, pricom CMV IgM 0.42 index- negativne. Prosim Vas co to znamena, ze IgG protilatky su este hranicne resp. nizke. Je v tomto pripade mozne, ze som sa nakazila kratko pred pocatim alebo naopak ak CMV IgM je nizke, nie je dovod na obavy. Dakujem a zelam pekny den

    Dobrý deň,
    dôležité sú IgM protilátky, ktoré poukazujú na aktívnu infekciu. IgG sú pamäťove a je možné že ste niekedy dávno infekciu prekonali. Plod nie je v tomto prípade ohrozený