• hodnoty PAPP a HCG

    Dobrý deň,

    som v 13tt a rada by som sa informovala, či sú takéto hodnoty HCG a PAPP normálne:
    - Špecifický tehotenský proteín A: 2.99 IU/I
    - Free BETA HCG1: 15.39 IU/I

    Ak nie, sú tieto hodnoty vyššie alebo nižšie, ako je normál? Čo to môže pre plod znamenať?
    Obraciam sa na Vás, lebo výsledky som dostala mailom a moja lekárka najbližšie dni neordinuje.

    Vopred veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    takúto informáciu Vám neviem dať, tieto hodnoty musí vyhodnotiť labratorium, ktoré zhodnotí presný vek tehotnosti (na deň) a porovná hodnoty so štandardnými hodnotami pre ich metódu. Mali ste dostať okrem hodnôt aj výsledok, teda riziko genetického postihnutia plodu. Takto sa to naozaj nedá nijako spočítať.