• Baktérie a otváranie v tehotenstve

    , Autor: MirkaP

    Dobrý deň,
    Aktuálne som v 26 týždni tehotenstva, už mesiac otvorená na 3cm s funelingom krčka. V pôvodných steroch mi zistili streptokoka, ktorého vyliečili antibiotikami. Nález je po mesiaci nezmenený (stále 3cm). Opakovane mi však v steroch vychádza baktéria enterococcus faecalis, ktorú liečili macmirorom a potom ampicilinom no neúspešne. Nemám však žiadne ťažkosti v súvislosti s touto baktériou. Zaujímalo by ma, či môže táto baktéria spôsobovať ďalšie otváranie a zhoršovanie nálezu. Ďakujem veľmi pekne. Pekný deň prajem.

    Dobrý deň,
    pri otvorení krčka na 3 cm nie je možné hovoriť o funnelingu. Ak ste takto výrazne otvorená, určite by Vás mali hospitalizovať a zvážiť nejaké opatrenia na prevenciu odtoku plodovej vody takto skoro.
    Osobne si myslím, že máte krčok dlhý 3 cm a nie že ste takto otvorená.
    Enterococcus je normálna súčasť pošvovej flory a nemusí sa liečiť.