• Zaostávanie v raste

    , Autor: Maja2412

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať plod zaostáva v raste cca 1 týždeň absolvovala som po sebe podrobné morfologického ultrazvuky prikladám miery:
    Plod bol v 10tt o 4 dni menší
    PM: 12.2.2023
    V 18+2tt malo miery:
    BPD: 3,89cm
    HC: 14,10cm
    AC: 12,60cm
    FL: 2,38cm

    V 19+2tt malo miery:
    BPD: 41,95mm
    HC: 157,17mm
    AC: 125,98mm
    FL: 26,94mm
    Plus bola zistená absencia nosových kostí.
    Absolvovala som amniocentézu ktorá dopadla dobre. Môže byť dieťatko v poriadku?

    Dobrý deň,
    lekár by mal upraviť termín pôrodu podľa ultrazvuku v 10. týždni, vtedy sú plody rovnako veľké. Tým pádom by sa aj ďalšie ultrazvukové merania riadili iným termínom a boli by v norme.