• Branka otvorena na spic prsta

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať, som v 31. Týždni mala som pálenie /svrbenie/ v pošve bola som na pohotovosti s tým a poslali ma k môjmu gynekológovi na vyšetrenie povedali mi k tomu ze to moze zapríčinit predcasny pôrod lenže ma momentálne dovolenku.
    Do lekarskej spravy mi napísali ze vonkajsia brána otvorená na spic prsta.
    Chcela som sa spýtať ci to znamená že sa otváram alebo je to v poriadku
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    svrbenie a pálenie nespôsobuje predčasný pôrod a vy si kúpte v lekárni mastičku na mykozu a preliečte sa. Tým vyriešite svrbenie. Otvorenie na špic prsta nič nehovorí, dôležitá je dlžka krčka, ideálne zmeraná ultrazvukom. Ak je nad 25 mm, riziko predčasného pôrodu máte rovnaké ako bežné tehotné.