• Morfologický ultrazvuk 20+3tt

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na hodnoty, ktoré mi boli namerané na morfologickom ultrazvuku. Podľa poslednej menštruácie som 20+3tt, no podľa sona vyšlo, že bábätko je o týždeň menšie (zodpovedá 19+3tt)

    BPDxFOCD - 4,4 (19+3tt)
    TADxAPD - 14,6 (19+6tt)
    FL - 2,9 (19+1tt)

    Problémy s placentou doktorka predbežne vylúčila, vraj má 3 cm hrúbku, ale je nízko uložená.
    Je takéto zaostávanie v raste veľkým problémom? Alebo je to ešte v rámci nejakej "tolerancie"? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    v prvom rade je potrebné spresniť termín pôrodu podľa prvého ultrazvuku (ideálne v 10. - 12. týždni), lebo až 40% žien má nepresný údaj podľa poslednej menštruácie.
    Podľa tabuliek je hlavička a bruško vo Vami udaných hodnotách v norme, nožička je o niečo kratšia, ale videl by som to skôr na chybu merania.