Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Nutný pobyt v nemocnici ???

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den,
  Som v 33.tt,v 14 tt. mi robili serkláž.Od vtedy som mala domáci kludový režim ktorý som dodržiavala.V 31 tt. som však dostala mierne bolesti podobné menštruačným a slabučko som zakrvácala.Cítila som napätie v krčku - popichovanie a rezanie.Išla som do nemocnice,kde si ma nechali aj kvôli tomu že mi tvrdlo bruško - no to mi tvrdne už pár mesiacov a môj gynekolog to riešil Magne B6 a Diazepanom.Taktiež,že mam skrátený krčok na 1 cm a oslabený steh.Počas pobytu na oddelení sa mi stav výrazne zlepšil,bolesti prešli,tvrdnutie prešlo.Po 10 dnoch mi skontrolovali krčok - stav nezmenený,stále je krčok na 1 cm skrátený.Domov ma však nechce lekár pustit,hoci som cele tehotenstvo ležala a tiež by som aj nadalej ležala.Povedal mi,že ostanem ležat až do pôrodu čo je ešte 7 týždnov čo mne sa zdá absurdné.A myslim si.že to robi čisto len z finančných a kapacitných dôvodov.
  Pán doktor,aký mate na to názor?Môže ma nasilu držat v nemocnici?Môžem podpísat reverz s tým,že do tej pôrodnice pridem o par týždnov rodit?
  Dakujem