• Tehotenstvo po missed abort

    Moje prvé tehotenstvo prebehlo v poriadku a bolo ukončené cisárskym rezom v oktobri 2008 kvoli nepostupujúcemu pôrodu (dieťa malo 2x obtočenú pupočnú šnúru okolo krku - narodilo sa zdravé). Druhé tehotenstvo skončilo v januári 2011 v 13. tt ako missed abort - na poradni zistila pani doktorka, že plodu už nebije srdiečko a má dlžku len 1,98 cm. Teraz som opäť tehotná (posledná menštr. bola od 15.04.), takže som v 7. tt. Na poradni u gynekologa som ešte nebola, telefonicky ma objednali až na 15.júna. A s tým súvisia aj moje otázky: Bude toto tretie tehotenstvo posudzované ako rizikové? Nemala som už skôr absolvovať prvú poradňu, keďže som už raz prekonala missed abort? Ako často by som mala chodiť do poradne ku gynekologičke?

    Dobrý deň,
    potrat v I. trimestry je bežná záležitosť a nič neznamená, Vaša ďalšia gravidita sa berie ako normálna, a stačí bežná starostlivosť.