Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Spontánny potrat :(

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán gynekológ, moje prvé tehotenstvo prebiehalo bez problémov,bez krvácania.Moje druhé tehotenstvo sa však neskončilo dobre ale spontánnym potratom. V deň keď som šla na kontrolu ku gynekológovi na potvrdenie gravidity som začala pred kontrolou krvácať nie silno,gynekológ ma pred vyšetrením upokojoval že je to normálne,ale keď mi robil ultrazvuk smutne mi povedal že musím ísť do nemocnice ležať pre hroziaci potrat,lebo na sone videl že krvácam dosť. V nemocnici som užívala lieky na udržanie tehotenstva, bola som v kľudovom režime, len v 6.týždni tehotenstva a bábetko malo 6mm,o bábetko som prišla uterus bol bez gestačného vačku, a museli mi robiť aj kyretáž,v prepúšťacej správe mám napísané že gestačný vačok bol s pásikom extraovulárneho hematómu, ovaria bilat.bpn, CD bez tekutiny. Chcem vás poprosiť o odpoveď z čoho vzniká extraovulárny hematóm? može to byť hlavnou príčinou potratu keď som začala krvácať bábetko sa tam neudržalo a vyplavilo? Vopred vám ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  takýto výsledok gravidity je strašne častý a je chyba, že to naši doktori takto riešia. Plod nebol zdravý tak sa potratil a basta. Neriešte to, otehotnite znova.