• 30.tt

    Dobrý den,
    rada by som Vas poprosila o vysvetlenie niektorych udajov z poradne v 30.tt (29+3): vag. vyš.: krčok 3 cm, sakrálne, zatvorený, uterus normot
    USG: placenta II - vpredu nizko
    Dietatko je otocene hlavickou, ktora je podla toho kde ju moja pani doktorka pozerala na USG dost nizko. Je to OK?
    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    vaginálny nález je v poriadku, krčok je normálne dlhý, uzatvorený a maternica pri vyšetrení netvrdne
    USG je ultrazvuk, placenta je zrelá II stupňa /normálne/ a na prednej stene nízko - k tomu sa nedá vyjadriť, lebo nie je napísané ako nízko.