• Fosfatáza alkalická

    Dobrý den pán dr!Mám pre vás takú otázočku,že svrbelo ma celé telo tak som išla k dr. a on my zobral odbery na pečenové testy!Všetko som mala v poriadku
    AST 0,35
    ALT 0,20
    len som tú Fosfatázu alkalickú mala zvýšene troška!Má byt do 1,74 a ja som to mala 2,83 a dr my povedal že to nie je až taký problém!Mohly by ste my prosím vás vysvetlit že čo to znamená a či je to na plod nebezpečný!
    Dakujem

    Dobrý deň,
    ALP čiže alkalická fosfatáza je v tehotnosti zvýšená vždy, lebo ju produkuje aj placenta.
    Ale može byť viac zvýšená u tzv. tehotenskej cholestáze.
    Ak máte svrbenie celého tela, je potrebná liečba aj pri normálnych pečeňových testoch, lebo tie neodrážajú hladinu žlčových kyselín v krvi.