• otazka2

    ...a dali by sa tieto defekty vydiet na usg vysetreny v 20.tyzdni?
    dakujem Vam za odpoved

    Dobrý deň,
    rázštep bránice by mal byť poznaný na ultrazvuku, ale sú niektoré prípady, kedy sa poznať nedá - malý rázštep, pri ktorom ešte nedošlo k presunu čriev, a v prípade, že pečeň plodu rázštep ucpe a nie je ho vidno.
    Na dobrom UZV prístroji však je za ideálnych okolností bránicu vidno a sú poznať aj tieto rázštepy.