Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
  • krvácanie a liečba mykózy

    , Autor: Registrovaný používateľ

    Dobrý deň, odporučil ste mi užívať Canesten vaginálny krém minimálne 6 dní (som v 16-tom týždni tehotenstva a pred viac než týzďňom som jednorazovo zakrvácala, príčinou bola prevdepodobne placenta praevia marginalis, od začiatku tehotenstva mám slabú mykózu). Na internete som zistila, že v ponuke je Canesten 3 vaginálny krém (t.j. 20 g krému s troma aplikátomi kde jedna dávka obsahuje 50 mg klotrimazolu) a Canesten 6 vaginálny krém (t.j. 35 g krému so šiestimi aplikátormi kde ale jedna dávka obsahuje až 100 mg klotrimazolu). V kamenných predajňach majú k dispozícii len Canesten 6 vaginálne tablety (t.j. 6 tabliet kde jedna dávka obsahuje 100 mg klotrimazolu). Čo z toho si mám kúpiť alebo je to jedno? Pravdu povediac by mi najviac vyhovovali tie vaginálne tablety keďže tie by som mohla užívať hneď, krém by som musela objednávať cez internet a nejaký ten týždeň ešte počkať kým by mi ho doručili. Ďakujem.

Podobné otázky

  • krvácanie a liečba mykózy

    , Autor: Registrovaný používateľ

    Dobrý deň, som v 15. týždni tehotenstva. Pred týždňom som jednorázovo zakrvácala, odvtedy sa to zatiaľ neopakovalo. Lekár po vyšetrení povedal, že plod aj placenta vyzerajú byť v poriadku ale že placenta sa trošku dotýka krčka a že to mohlo byť príčinou krvácania. Nepredpísal mi žiadnu liečbu, avšak odporúčil mi zostať 2 týždne doma. Okrem toho mám od začiatku tehotenstva mierne problémy s vaginálnou mykózou (t.j. občasné slabé svrbenie, výtok býva rôzny, niekedy tekutý a priezračny, inokedy biely miestami do žlta a skôr krémovej konzistencie). Po skončení prvého trimestra mi lekár predpísal polygynax (6 vaginálnych kapsúl). Avšak vzhľadom na to, že som začala krátko na to krvácať, nezačala som ich užívať. Chcem sa spýtať či tieto lieky môžem začať uživať teraz (či sa tým napr. nezvýši riziko opätovného krvácania). Zároveň sa chcem spýtať na vhodnosť samotného lieku (čítala som vo Vašej poradni, že nie je počas tehotenstva úplne najvhodnejší, že svojim pacientkam odporúčate skôr Canesten, ak je skutočne aj v mojom prípade vhodnejší, viete mi, prosím, odporučiť aký Canesten prípravok si kúpiť a ako dlho ho užívať? v lekárni mi totiž povedali, že vaginálny krém sa už nevyrába a ponúkli mi len Canesten dermálny krém a Canesten 6 vaginálnych tabliet v jednom balení kde každá obsahuje 100 mg klotrimazolu a kyselinu mliečnu). Ďakujem pekne za radu.