• prenat.dg. I. trimester

    prosim o vysvetlenie vysledkov. prvy test - pozitivny, druhy test/centrum prenatlej diagnostiky v Brne- Veveri 39/ celkovy vysledok negativny. Je to mozne:
    I.test: v 11+6, CRL:51, NT0,55,PAPP-A:2,54, FREE-BETA:46,21, zaver: scriining. poz.
    II. test v brne : 12+6, zodpoveda 13+1, CRL 66mm, NT 1,4 mm, 0,85MoM, Papp-A: 4,48mlu/ml, 0,81 MoM, FBhCG: 40,61ng/ml 1,06MoM, vek v terminu porodu: 40, riziko Down: 1/43, morfolog.anomalie - nenalezeny, zaver: screening negativny, kombinovane riziko T21 z vysl. I.trim. 1/1400. ktory screening mam povazovat za smerodatny? Je mozne, ze v ramci dvoch tyzdnoch vychadzaju rozdielne vysledky? VoVasich odpovediach som nasla radu realizovat . superkonziliárny ultrazvuk na minor markery. Prosim Vas, co to je a kde sa na to mozem objednat, kde sa vykonava /bratislava - ine mesta?/ Citala som o prenatálnom centre u Mudr. Dankovica v KE, ma vyznam sa tam objednat na screening, robia tam skutocne detailnejsie screeningy, ktore ovela presnejsie identifikuju rizika, resp. nahradia amniocentezu? Velmi pekne dakujem za odpoved. Prajem vsetko dobre.

    Dobrý deň,
    podľa veku je riziko pomerne vysoké, ale biochemické markery ho znížili. Minor markery by mali previesť v každom superkonziliárnom ultrazvukovom pracovisku. Ak sa na plode nenájdu, zníži sa riziko DOwna o polovicu, ale samozrejme nie je to n 100%.