• Streptoccocus agalactiae

    Dobrý deň.Pán doktor,bola som minulý týždeň na poradni,som v 37.týždni tehotenstva a zistili mi Streptoccocus agalactiae a dopísali mi tam, že Escherichia coli.Pani doktorka mi povedala,že to nieje nič,predpísala mi globule do pošvy a vraj pôjdem na infúziu pred pôrodom,aby sa dieťatko nemohlo nakaziť,infikovať pri pôrode,Prosím Vás velmi,naozaj sa nemusím obávať? Je to isté,žei tá infúzia pomôže a nestane sa dieťatku nič? Toto je moje druhé tehotenstvo a pri prvom som to nemala. Velmi pekne ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    obe baktérie sú normálnou súčasťou pošvovej flory, neliečia sa pred porodom, pretože Vám nič nerobia.
    Pri porode može prejsť streptokokus na plod a sposobiť mu zápal pľúc, preto sa podávajú antibiotiká počas porodu, ktoré tomu zabránia.