• Vyplachy pochvy

    Dobry den pan doktor, prosim o Vas nazor. Som v 17 tt., tehotenstvo prebieha v poriadku. Lekar mi doporucil pravidelne preventivne vyplachy pochvy (Rosalgin) 3x tyzdne. Ze vraj je to sucast hygieny v tehotenstve. Citala som, ze pokial nie su ziadne problemy, tak vyplachy sa nedoporucuju. Aky je Vas nazor na preventivne vyplachy pochvy v tehotenstve?
    Dakujem a prajem pekny den

    Dobrý deň,
    výplachy pošvy v gravidite neradi vidíme, pretože krčok je otvorený a roztok može ísť až do maternice. Ak nemáte potiaže nie je potrebné robiť nič. Opatrné povrchové oplachy však neškodia.