• pseudomonas aeruginosa

    Dobrý večer, rada by som sa dozvedela niečo viac o baktérii pseudomonas aeruginosa. Sestra nedávno rodila, následne po porode jej z rany v pošve vyšiel pozitívny pseudomonas aeruginosa. Vraj sa táto baktéria nachádza najma v nemocničnom prostredí. Na nete je o nej popísané všeličo, no može táto baktéria nejak ohroziť novorodenca, keďže je s matkou v blízkom kontakte? Zaujíma ma to i z dovodu, že onedlho budem rodiť i ja, ponúkla mi nejakú kozmetiku, ktorú po porode používala, tak ma napadlo, či je nejaká možnosť, žeby tam tie baktérie prežili... Ak je tá baktéria v nemocnici bežne, ide o imunitu jednotlivca, alebo ako to s ňou je? ďakujem pekne za odpoveď

    Dobrý deň,
    pseudomonas je typický nemocničný kmeň, často sa nájde v ranách, prípadne i v moči. Novorodenca priamo neohrozuje, neprenáša sa takto kontaktom. Od sestry ste si to kozmetikou nemohla preniesť, nestresujte sa.