Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • prechladnutie v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  o=Dobrý deň pán doktor,
  som v 35.t.t. a už 5.deň trpím silným prechladnutím-upchatý nos, prieduškový kašeľ,malátnosť,zapálené hrdlo,potenie,proste ma bolí celé telo a cítim sa veľmi zle, aj teploty, ale len 37,7, vyskúšala som homeopatiká,čaje s medom a citronom,ovocie,probiotiká,ale nič nezaberá. Obv.lekárka mi dala ATB Zinnat, ale keďže som po užití 1 tbl. 3x zvracala stopla mi ich. K tomu sa pridalo už aj svrbenie pošvy a včera večer som si hned pri vstupe do nej nahmatala akoby guličku, alebo zdureninu a tá ma svrbí, bojím sa, aby to neohrozilo bábätko. Výtok mám len bežný tehotenský slabý jemne biely. Prosím Vás o radu, ako sa dostať z tejto situácie a cítiť sa konečne lepšie, ďakujem moc!

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  máte zrejme mykozu zo Zinnatu, stáva sa to. Ak máte bakteriálnu infekciu dýchacích ciest, tak budú antbiotiká potrebné.Je chybou vysadiť takto predčasne antibiotiká.