• Výsledky histológie

    Prosím Vás o vysvetlenie výsledku histológie - potrat.
    Klinická diagnóza - Missed Ab g.m.III. Metrorrhagia
    Záver patológa-makropopis: Viaceré kúsky vzhľadu tkaniva placenty a krvné koagula.
    Záver patológa - 1018702-703: Ide o residua post abortum v časti materiálu s obrazom hydropického abortu ( to s obrazom hydropického aboru je podčiarknuté ).
    MKCH:O02.1
    ÁB-HCG!
    Moja otázka znie bola tam nejaká vývojová vada? Alebo čo to všetko znamená Vopred Ďakujem

    Dobrý deň,
    hydropický abort je degenerácia placenty, ktorá nie je geneticky podmienená, doporučuje sa sledovať HCG do nulových hodnot aby bolo jasné, že maternica je prázdna.