Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,176 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • pichanie v pošve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den!
  Mám sem tam také pichanie v pošve,cítim to hlavne vtedy ked mám plný močový mechúr a ešte vtedy ked sa bábo vela hýbe!
  Može to bit pán dr.aj od toho že sa otváram?lebo niektorý píšu že to nebolí a niektorí že to pichanie je s tým že sa mi skracuje krčok!
  Pomožte mi prosím!Dakujem

Podobné otázky

 • Pichanie v pošve 29tt

  , Autor: Lenik1999

  Dobrý deň prajem. Som v 29tt a už dva dni pociťujem intenzívne pichanie v pošve. Čítala som ze takto môžem pociťovať skracovanie krčka maternice :( neviete čo by to mohlo byt ? Ďakujem za každú radu. Poradňu mám až o 2 týždne.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  skracovanie krčka je bezbolestivé a neprejavuje sa pichaním v pošve. Môžete mať mykozu alebo iný problém, bez vyšetrenia to neviem určiť.

 • Pichanie v pošve a tvrdnutie brucha

  , Autor: Luckatsc

  Dobrý deň.Chcela by som sa opýtať som prvorodička v 26tt+3dni.Od včera večera ma do dnes pobolieva chrbát.A pociťujem pichanie v podbrušku ale aj vyššie či v bokoch.Dnes mi už asi 6 krát stvrdlo brucho.Iné ťažkosti nemám.Som riziková a môj krček je dĺžky 2,7 už od 20tt a stále je nález rovnaký.Berem progesteron,magnezium a včera večer som dobrala 6kusový blister polygynaxu,nakoľko som mala svrbenie v pošve.Dnes ma pichá v brušku,mám bolesť krížov a bábätko ma kope uplne do ľavého boku.Nieje to nejaká extra bolesť ale bojím sa,či je to normálne.Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  bez vyšetrenia Vám naozaj neviem poradiť. Pichavé bolesti obvykle neznamenajú vážnu hrozbu predčasného pôrodu, ale bolesti krížov môžu byť varovné. Bude dobré ak navštívite svojho gynekológa, aj preto, že máte skrátený krčok. Verím, že progesterón užívate vaginálne ako sa to odporúča.

 • Pichanie v posve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, chcela by som sa opytat. Som v 32tt. a obcas ma pichne alebo striekne v posve a obcas ma strieka v pravej nohe. je to ok? Dakujem za odpoved.

 • pichanie v pošve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, pýtala som sa na silné pichnutie v pošve raz-dva razy za deň, či je to normálne. Zabudla som Vám uviesť dôležité údaje : mám skrátený krčok o 1,5 cm a som v 37 tt. Ďakujem za odpoveď :)

 • pichanie v pošve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, raz-dva krát za deň ma pichne vnútri pošvy. Neviem, či to bábo tlačí alebo čo iné by to mohlo byť. Prosím poraďte :)