• Druhy krat tehotna Rh negativ

    Dobrý deň, prosím Vás o názor mám krvnú skupinu A1 Rh negatv manzelovu zatial neviem este len pojde na na odber. Prekonala som jeden potrat cca koncom 1 trimestra v july 2010. Teraz som v 13 tyzdni a v 12 tt mi brali krv na skrinnig.
    Výsledky boli ( ENZYM /37´C/- NEG., NEPRIAMY AGH TEST - NEG. ). Lekar mi povedal, ze je to OK a ze kedze som Rh negativ tak sa mi zatial nerobia protilatky proti Rh pozitiv ak by bol manzel. Jedna vec co ma zarazila je, ze sa ma lekar pytal ci mi na pohotovosti po kyretazi pichli anti-D-imunoglobulínu ja si na to nepamatam a ani moj gyn. sa to nedocital v prepus.sprave. Viem len ze mi pychli nieco proti zapalu 3x - raz po zakroku potom rano a poobede. Moja otazka znie co ak na to zabudli co mi hrozi ak by bolo babo rh pozitivne. Zatial su vysledky krvy co som uviedla v poriadku!??? Kedy a ako sa to sleduje? Tvoria sa tie protilatky vzdy ak je matka rh negativ a otec rh pozitiv? Da sa zabranit aby bolo babo poskodene? Co v pripade ( ak BOH da ) a manzel je tiez negativ.? Prosim o radu urcite sa s tym stretavate vopred Dakujem Lucia

    Dobrý deň,
    ak Vám nepodali anti D tak je isté (veľmi malé) riziko, že ste sa imunizovala a začnete si tvoriť protilátka, ak by bol plod Rh pozitívny. Ale riziko je naozaj veľmi nízke, preto sa nestresujte.