• HBsAg pozit

    Dobrý deň pán Doktor, s manželkou by sme chceli založiť rodinu, len od detstva mám pozitívne HBsAg. Môžeme založiť s mojim pozitívnym HBsAg rodinu ? Treba manželku zaočkovať ? Asi mesiac sa už pokúšame, ale len teraz som sa dozvedel,že asi manželku trebalo už zaočkovať? Moje pozitívne HBsAg by mohlo mať nejaké negatívy na dieťa?
    ďakujem za informácie

    Dobrý deň,
    áno, samozrejme možete mať deti a budú zdravé.
    Vy by ste mal konzultovať svojho infektologa, ako ste na tom s infekčnosťou, či ste stále nákazlivý, alebo máte iba perzistujúcu infekciu. Ak ste nákazlivý, nie je na škodu, aby sa Vaša žena tiež dala vyšetriť a prípadne aj zaočkovať. Ak bude manželka zaočkovaná, tak už pre plod nič nehrozí. Ale osobne si myslím,že vy nie ste infekčný.