Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • 6 tt krvne vysledky

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,
  prosim Vas o vysvetlenie tychto krvnych vysledkov: S-aTPO v 6tt 175,7 kIU/l , pred tehotenstvom 38,9 - mam cystu 6 mm - nikdy som ziadne lieky na to nebrala. Bude teraz nevyhnutné brat lieky? Aký negatvíny vplyv to ma na plod?
  S-CREA 40,6 umol/l a S-ALP 0,44 ukat/l. Pred otehotnenim - v septembri tieto dve hodnoty boli v norme. Aký negatvíny vplyv to ma na plod?
  Dalej P PCGNR 0,77 a trombofilny stav - heterozygot F V Leiden . Je nevyhnute pichat nizkomol. heparin? Ake to ma negativne ucinky na plog.
  Moja lekarka ma poslala na hematologiu a endokrinologiu. Mam velke obavy, uz som raz potratila v 11TT - rok 2000, a tento rok v julli - v 19 tt -odtiekla mi voda, babatko zilo, ale lekari tomu nedali ziadnu sancu a vyvolali mi porod. Mam velke obavy vzhladom na predchadzajuce skusenosti, hlavne, aby sa dieta narodilo zdrave. Velmi pekne dakujem za odpoved. S pozdravom a vsetko dobre v Novom roku.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  výsledok je potreba doplniť vyšetrením hormónov štítnej žľazy, liečba bude riadená podľa výsledkov. Kreatinín a ALP sú v medziach normy. Leidenská mutácia je indikáciou na hematologickú konzultáciu a liečbu riadi hematológ, nízkomolekulárne heparíny sú v tehotnosti bezpečné.