• 6 tt krvne vysledky

    Dobry den,
    prosim Vas o vysvetlenie tychto krvnych vysledkov: S-aTPO v 6tt 175,7 kIU/l , pred tehotenstvom 38,9 - mam cystu 6 mm - nikdy som ziadne lieky na to nebrala. Bude teraz nevyhnutné brat lieky? Aký negatvíny vplyv to ma na plod?
    S-CREA 40,6 umol/l a S-ALP 0,44 ukat/l. Pred otehotnenim - v septembri tieto dve hodnoty boli v norme. Aký negatvíny vplyv to ma na plod?
    Dalej P PCGNR 0,77 a trombofilny stav - heterozygot F V Leiden . Je nevyhnute pichat nizkomol. heparin? Ake to ma negativne ucinky na plog.
    Moja lekarka ma poslala na hematologiu a endokrinologiu. Mam velke obavy, uz som raz potratila v 11TT - rok 2000, a tento rok v julli - v 19 tt -odtiekla mi voda, babatko zilo, ale lekari tomu nedali ziadnu sancu a vyvolali mi porod. Mam velke obavy vzhladom na predchadzajuce skusenosti, hlavne, aby sa dieta narodilo zdrave. Velmi pekne dakujem za odpoved. S pozdravom a vsetko dobre v Novom roku.

    Dobrý deň,
    výsledok je potreba doplniť vyšetrením hormónov štítnej žľazy, liečba bude riadená podľa výsledkov. Kreatinín a ALP sú v medziach normy. Leidenská mutácia je indikáciou na hematologickú konzultáciu a liečbu riadi hematológ, nízkomolekulárne heparíny sú v tehotnosti bezpečné.