Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,568 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Plodový vak bez plodu?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  prečítala som si mnoho príspevkov s týmto problémom,no ani jedna mamina nedala vedieť či sa jej tam ten plod nakoniec ukázal,alebo nie.Pán doktor,myslím si,že vy s tým skúsenosť máte.Ako to teda naozaj je?Ukáže sa tam ten plod po opakovanom USG napr. po 14 dňoch,alebo nie?Ja mám ten istý problém.V 6,4 týždni mi bol robený USG a môj doktor tam videl len plodový vak vo veľkosti 1,7 cm.Keď som chcela vidieť moje ,,dieťatko,, vravel,že ho ešte nevidieť,ale že mám prísť na kontrolu o mesiac a potom sa uvidí či sa tehotnosť rozbieha normálne.Pre mňa je to však strašne dlho.Posledné 2 týždne trpím celodennými nevoľnosťami,mám hrôzu z pachov,vraciam,prsníky mám boľavé a stále by som len spala.Teraz mi to však nejde do hlavy.Príznaky sú a plod zatiaľ nie je vidno.Alebo je to ešte skoro ?
  Ďakujem Vám za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pretože sa vývoj plodu nedá ovplyvniť, úplne stačí kontrola za mesiac. Vtedy už na 100% bude jasné, či je tehotnosť OK alebo nie. Nič Vám nehrozí, buďte trpezlivá.