• Abaktal v tehotenstve

    Dobrý deň prajem, chcem poprosiť o Váš názor. Som v 7,5 týždni tehotenstva, až teraz som sa dozvedela že som tehotná, menzes bol nepravidelný. Bola som chorá a v 5 týždni tehotenstva som užívala 3 dni Azitrox a Cetarizin, a v 6 týždni užívala 5 dni Abaktal. Mimino má 12,5 mm a bije mu srdiečko. Gynekológ mi vravel ževraj som nezodpovedná a mám veľký strach či bude v poriadku. V januári mám ísť na skríning. Aká je pravdepodobnosť poškodenia plodu a v akej miere hrozí poškodenie? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    azitrox a cetarazin sú bezpečné, abaktal sa v tehotnosti nedoporučuje. Avšak v 6. týždni reaguje plod všetko alebo nič, ak sa poškodil, potratí sa, ak prežije, nebol poškodený. Doležité je podrobné ultrazvukové sledovanie, hlavne vývoja kostí.