• RTG

    Dobrý den pan doktor, už 3 roky pracujem v stomatologickej amb.ako asistentka,využivame aj RTG ale nie OPG len malý. Som ale na zaciatku tehotenstva.Vždy ked vykonavame RTG tak sa idme ukryt za stenu.Nemože to nejak ublížit dietatku???

    Dobrý deň,
    dávka súčasných RTG prístrojov je tak strašne nízka, že už ani priame snímkovanie tehotnej nie je zakázané, ak je pre jej zdravie potrebné. Ak vy dodržiavata zásady ochrany (úkryt) tak nie ste vystavená žiareniu a nemusíte sa nijako stresovať.