• toxoplazma

    dobry den pan doktor,som v 16.tyzdni tehotenstva a práve dnes mi lekar povedal ze mam pozitivne veledky na toxoplazmu. výsledky IgM boli 17,40 a IgG 317,00.Chcela by som sa opytat ci su to velmi zle vysledky ,aky vplyv to bude mat na dieta a ci vysledky mozu byt ovplyvnene aj mojou liecbou , ktoru som absolvovala asi pred pol rokom, ked ma pokusal potkan a pravidelne som sa chodila ockovat antirabickou vakciinou dakujem.

    Dobrý deň,
    antirabická vakcína s tým nemá nič spoločné.
    Pozitívne IgM ostáva ešte rok po akútnej infekcii. Je potrebné infektologické vyšetrenie, sledovanie hladín protilátok, podľa toho sa zistí, či je to akútna infekcia alebo nie.