• znížený krčok

    dobrý deň p. doktor, rada by som sa informovala o mojom probléme. snažila som sa nájsť odpoveď už v odpovedaných otázkach, ale ešte stále nemám jasno. Ide o to, som v 19tt+3 a keď som bola u môjho gynekológa na poradni v 14 tt tak mi povedal, že mám znížený krčok - odporučil mi Magne B6 a že sa mám šetriť a ešte mi povedal, že by bolo dobré keby sa ten krčok zašil, resp. vysvetlil mi 2 alternatívy. tú druhú som si nazapamätala ako to nazval.....tak, že si to mám premyslieť a pri ďalšej poradni sa dohodneme...(do tehot. knižky mi napísal: CI 0,0,2,0,0). ďalšia poradňa bola v 18tt - tu ako pri predošlej kontrole ma lekár vyšetril vaginálne a potom sa ma opýtal, či "urobíme" ten zákrok, keď som sa opýtala či to musí byť tak neodpovedal, len sa tak na mňa pozrel a bolo...tak som povedala, že nie....odchádzala som s tým, že ma upozornil, že mám mať kľud a keby boli nejaké potiaže tak mám ísť hneď do nemocnice....(pri tejto návšteve mi napísal do knižky to isté ako pred tým)....tak teraz neviem či je tento môj problém vážny alebo nie.... veľmi pekne ďakujem

    Dobrý deň,
    na základe Vášho popisu naozaj neviem, čo na to napísať, operácie sú buď indikované alebo nie sú indikované. Dĺžka krčka sa meria ultrazvukom a pri krčku kratšom ako 25 mm je zvýšené riziko predčasného porodu.