• kozne vyrastky

    dobry den pan doktor...chcela by som poprosit o radu.Som v 29.tt a mam kozne vyrastky na stehne,v podpazusi a jeden aj na malom pysku.Tieto vyrastky su svetlej telovej farby,velmi makke,ohybne,akoby na stopke a nesposobuju ziadnu bolest.Pripominaju mi po porovnani s fotografiami na internete fibromy ...Moj manzel nic podobneho nema a ani ja sa sexualne s inymi partnermi nestykam.Test papanikolau bol negativny....Moj gynekolog sa tymto problemom nijak moc nezaobera,po vysetreni manzela uz tomu nedal nijaky vyznam aj ked na zaciatku bol trosku skepticky a neisty.Teraz ma uistuje ze je vsetko v poriadku,ja sa s tym vsak nejak stale neviem uspokojit...Zaujimalo by ma ci tieto vyrastky nemozu pocas porodu,napriklad pri nastrihnuti preniest na dieta,alebo krvnou cestou pripadne nejak rozmnozit....Podobne vyrastky som videla aj u svokry tiez v oblasti podpazusia..Mne sa tieto teraz pocas druheho tehotenstva zacali objavovat uz aj na bocnej strane brucha a ako som uz spomenula asi pred mesiacom sa mi jeden objavil aj na malom pysku.Donedavna som ich mala len v podpazusi...Kedy sa zacali prvy krat u mna objavovat si nepamatam presne,ale tiez myslim ze to bolo tiez nejak v obdobi prveho tehotenstva pred 6-imi rokmi.U dcery som zatial nic take neregistrovala ,aj ked som ju tiez porodila prirodzene>Mala som tazky porod za pomoci prisavky=mala 4 kg,20 stichov zvnutra.Mam preto strach,ci sa mi pri druhom porode=pretoze dieta bude podla vsetkeho mat tiez okolo 4 kg,tieto vyrastky nejak nemozu poskodit tlakom a nadstrihovanim.Pri prvom porode mi prisavkou poskodili krcok maternice,je makky a ako moj gynekolog hovori=na cimpr-campr,musim vela lezat.....a do toho sa navyse este aj stresujem koli tym vyrastkom

    Dobrý deň,
    ide o bradavice, sposobené HPV vírusom, neškodné. Ak nejde o špičasté kondylomy, ktoré sa vyskytujú na sliznici pošvy a vulvy, tak sa nejedná o pohlavnú nákazu. Plod nie je nijako ohrozený.