• Alerid pocas tehotenstva

    Dobry den,

    na konci roka 2006 som prekonala hnisavu anginu, mala som streptokoka. Dostala som penicilin a vyliecila sa. Od zaciatku roka 2007 do nejakeho oktobra 2007 som uzivala asi 6 ci 7 druhov antibiotik kvoli vracajucej sa angine. Vtedy mi tie antibiotika uplne znicili imunitu a tak som sa dostala do ruk imunologicky-alergologicky. Pomocou liekov na zvysenie imunity a na alergiu som sa z toho dostala, a problemy ustupili. Kedze som aj alergicka, co ja nejako nepocitujem, len imunologicka povedala, ze alergia je v pozadi, teda obcasne zacervenanie v krku, vytoky som mala, liecila ma vlastne aj na alergiu. Dost vela mi pomohla. Teraz som bola dlho bez liekov. Som v 25 tt, a kedze sa mi v septembri objavila nadcha a bolest hrdla, uzivala som bioparox po porade s gynekologom. Do 14 dni som sa vyliecila. Momentalne sa mi choroba trochu vratila, no iba mierne bolesti v krku. Bola som u imunologicky, aby zhodnotila moj stav, a ta mi predpisala alerid 10 mg, kazdy den jednu tabletu rano (20 tabl. 1 bal.). Vraj vidi prejavy alergie a tento liek mozem uzivat. V pribalovom letaku vsak bolo napisane, ze pocas uzivania v tehotenstve musia byt zvlast zavazne dovody. Chcem sa Vas opytat, mozem to uzivat bez obav? Som prvorodicka a zasadne som proti uzivaniu liekov nielen pocas tehotenstva, ale celkovo. Dnes som si dala prvu tabletu, no potrebovala by som pocut nazor aj ineho odbornika. Dakujem velmi pekne za odpoved!
    A este jedna otazka, pocas tehotenstva ma pomerne casto bolieva a pichava v podbrusku. Zvycajne na pravej strane, len teraz uz aj na lavej. Mozno je to sposebe tym, ako sa mi maternica roztahuje, kedze som dost chuda a zatial nemam brusko prilis velke, len niekedy ma to tak vystrasi, ci je to v poriadku. Nebyva to kazdy den, alebo casto, no bolest je neprijemna. Moj gynekolog mi PREVENTIVNE predpisal liek monural, jednorazove antibiotikum, prasok, ktory sa rozpusti vecer vo vode a vypije. Jeho ucinok je min. 36 az 48 hodin. Je to na precistenie mocovych ciest, cize len taka prevencie co ak, ked ma to boli. Lenze pri moceni nemam ziadne problemy, chodim sice casto na wc, no predpokladam, ze v tehotenstve je to normalne. Pri kontrole mocu cez papierik je ten vzdy negativny (o 10 dni idem k imunologicke na kontrolu, a mam si priniest aj moc, ktory posle na rozbor). Ide o to, ze v pribalovom letaku lieku monural bolo pisane, ze sa ma podat len v nevyhnutnych pripadoch a ma sa zvazit pomer prinosu pre matku a rizika pre dieta. Toto ma vystrasilo az natolko, ze som si to nedala. Myslite, ze aj ked nemam problemy, mala by som si dat toto antibiotikum len tak preventivne? Moj gynekolog je dobrym doktorom, ale predsa by som pocula aj Vas nazor.
    Dakujem velmi pekne za odpoved a radu.
    Prajem pekny den.

    Dobrý deň,
    alerid je bezpečný a ak je potrebný, tak sa v tehotnosti može užívať.
    Čo sa týka Monuralu, vy musíte vedieť, či máte urologické potiaže alebo nie. Ak nemáte, nie je indikovaný.