• otvaranie sa

    Dobrí deň pán doktor chcela som sa spýtať je normálne že som v 35tt a keď som bola v 34tt na kontrole som sa už otvárala? A je bezpečné mať ešte s partnerom mať pohlavný styk a do kolkáteho týždňa tehotenstva je vhodné mať pohlavný styk.

    Dobrý deň,
    závisí na konkrétnom náleze, ale aj tak jeden nález v 34. týždni nič nehovorí, doležitá je aj dynamika nálezu. Okrem toho aj výrazne pokročilý nález na krčku nemusí zákonite znamenať predčasný porod.
    Pri zdravom tehotenstve je možné mať styk kedykoľvek.