• 34 tt. a porezanie

    Dobry den pan doktor,
    prosim vas prezivam dostatocny strach z toho ze som momentalne v 34 tt. a mlela som surove bravcove maso na strojceku pricom som si nesikovne zarezala do prsta. Potom som si ho umyla v teplej vode a zalepila leukoplastom. Ide mi o to, ze mam strach ze som mohla dostat listeriozu alebo salmonelozu alebo ineho parazita krvou a moje babo je ohrozene. Ako to zistim?
    Mam ma obavany strach? Maso bolo vakuovo balene, s minimalnou dobou trvanlisvoti pred mletim som ho aj umyla v teplej vode.
    Dakujem pekne za odpoved, dufam ze bude pozitivna. Zelam vela uspechov a trpezlivosti pri odpovedani otazok. S pozdravom Linda

    Dobrý deň,
    maso z obchodu je veterinárne sledované, okrem toh ov 34: týždni je už plod chránený aj pred uvedenými infekciami.
    Riziko je minimálne, každá tehotná sa občas pri práci s masom poreže.