• dobry deň

    som v 28tyzdni tehotenstva a obcas ma pobolieva pri rozkroku od coho to moze byt?

Podobné otázky

  • Jednorazové zvracanie a horucka

    Dobrý deň.
    Nachádzam sa v 7tt tehotenstva. Môj manžel mal dva dni do zadu zvýšenú teplotu 37,3 zvracal a preháňalo ho. Za dva dni bol fit. Akurát ako jemu skončili priznaky tak ja som zvracala raz z posledného jedla. Potom už nič, ale cítim ze žalúdok nie je ešte fit, ale stravujem sa zatail striedmo. Hnacka žiadna, zato sa cítim slabo a teplota sa mi pohybuje od 37,3 - 37,8. Horúčku som zatiaľ nemala. Myslíte že môže ísť o niečo vážne ako listerioza? Môžem použiť na prípadné zrazenie horucky paralen 500? Vôbec mi moje symptómy nedávajú zmysel, okrem teploty a zaludka ma neboli ani hrdlo ani hlava ani nič. Do teraz som žiadny nevoľnosti v tehotenstve nemala. Dokonca sa považujem za človeka ktorý strávi bez problémov všetko. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    takáto zvýšená teplota je v tehotnosti normálna, určite si nedávajte žiadne lieky, kým nemáte nad 38.5
    Ak nemáte prejavy, listerioza je málo pravdepodobná.

  • Problemy s krckom

    Dobry den p. Doktor, cakam druhe dieta a opakuje sa mi problem s krckom a velmi ma bolia vazy maternice.
    Som v 24+6tt a na poslednej kontrole mi moj gynekolog povedal, ze krcok je na pohmat makky, presiakli. Na sono zatial bolo vidno ze nebol skrateny ani sa neotvaram. Dr mi odporucil vaginalne utrogestan a pokojovy rezim. V predchadzajucom tehotenstve som v 28tt mala krcok makky a skrateny uz na 2,5cm, lezala som a rodila som v 39tt.
    Chcem vas poprosit o nazor ako najlepsie postupovat,ci uzivat utrogestan a ako dlho je to mozne.

    Dakujem velmi pekne.

    Dobrý deň,
    kľudový režim nepredlžuje tehotenstvo a je nezmysel ho ordinovať. Krčok je potrebné zmerať ultrazvukom, ak bude kratší ako 25 mm, je potrebné nasadiť do pošvy utrogestan. Pohmatové vyšetrenie je nepresné a má byť doplnené ultrazvukom.
    Ale ak ste donosili prvé dieťa je riziko predčasného pôrodu malé.

  • Krvacanie v tehotenstve

    Dobrý deň. Som v 21 týždni tehotenstva, a uz mesiac citim pohyby, ale zaroven mesiac krvacam vkuse kazdy den. Niekedy je to len špinenie, niekedy krv ako pri silnom menzese. Uz viackrat som bezala s tym na pohotovosť a vzdy bolo všetko v poriadku. Moja gynekologicka nevie z coho ta krv je, vraj mozno nejaka cievka ked praskne. Lenze ja to mavam kazdy den a aj tvrdnutie brucha, bolesti. Je to moje druhe tehotenstvo. Po prvom tehotenstve som musela podstupit kyret kvoli vyčisteniu po porode. Je mozne, ze moja gynekologička niečo zanedbala? V prvom tehu som toto nemala vôbec.

    Dobrý deň,
    určite nikto nič nezanedbal, ale takéto krvácanie žiaľ môže signalizovať aj nepriznivé procesy (zápal, imunitná reakcia) v oblasti kde sa stretáva placenta s maternicou. Nič sa nedá robiť, iba čakať ako sa situácia vyvinie.

  • 4 tyzdne rozdiel medzi MS a sonom

    Dobry den. Podla poslednej poriadnej menstruacie mi doktor povedal ze som v 10tt avsak na sone mi povedali ze plod ma velkost 6tt. Co to znamena? Nezijem na Slovensku, cize sono robia na inom mieste ako je moj doktor. Radiologicka mi nechcela nic viac k tomu povedat a poslala ma naspat k doktorovi. Bohuzial ten bude ordinovat az v pondelok. 4 tyzdne rozdiel mi pride strasne vela. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    sú dve možnosti, buď ste otehotneli o mesiac neskôr, čo je bežné, preto sa už termín menštruácie berie ako veľmi orientačný, alebo plod odumrel. Neviem, či tam bola prítomná akcia srdca, ak áno platí prvý prípad ak nie, je potrebné ultrazvuk zopakovať o týždeň.

  • Vitamín D v tehotenstve

    Dobrý deň, momentálne som v 17tt a od začiatku tehotenstva užívam vitamín D3 5000IU 1x denne. V minulosti som mala preeklampsiu a taktiež mi visc krát zlyhala placenta v 2.trimestri.
    Hematologicka mi odporucila vitamín D3 2000IU. Ked som jej povedala, ze uz užívam 5000IU povedala, ze je to v poriadku. Ja vsak teraz čítam, ze vysoké dávky sú toxické a môžu spôsobiť vývojové vady, co ma dost vystrašilo. Moja momentálna hodnota vitaminu D z krvi je 170.
    Norma je vraj 70-100, nad 150 moze byt toxické.
    Co si o tom prosim myslite? Radšej prerušiť užívanie?
    Dakujem

    Dobrý deň,
    určite by ste mali užívať Anopyrin 150 mg večer.
    Teraz ešte kým máme slnečné žiarenie a vitamín D si tvoríme v koži by som odporučil na čas vysadi´t D vitamín a neskôr prejsť na tú nižšiu dávku.