• Drazdiva maternica

    Dobry den, som prvorodicka, 27tt, mala by som zopar otazok...
    1. Dr. mi diagnostikovala drazdivu delohu-ako spoznam ze to nie je len "obycajne" tvrdnutie bruska?
    2. Nemoze to suvisiet s tym, ze beriem na stitnu zlazu Letrox1OO?
    Endokrinolog povedal, ze kontrola az po sestonedeli-bola som v 10tt. Nie je to neskoro??
    3. beriem 8tbl magnezia denne - nie je to vela?
    4. Po vaginalnom vysetreni mi napisala- krcok makky,2,5 cm -mam lezat. Je tu naozaj velke riziko predcasneho porodu?
    5. Niekedy mam bolesti v oblasti krizov-suvisi to s kontrakciami? alebo vobec s nicim...?
    6.Rozmer panvy mam 25,29,32 a 16, ten posledny je vraj malo -znamena to ze budem rodit sekciou? Myslite, ze sa panva este dostatocne roztiahne?

    Dobrý deň,
    1. nespoznáte to, ale keď sa nemení nález na krčku, tak momentálne nič nehrozí
    2. nie, ak ste kompenzovaná, tak je kontrola funkcie štítnej žľazy plne v kompetencii endokrinologa
    3. nie
    4. 2,5 cm nie je skrátený krčok, závisí však aj na jeho orientácii, prestupnosti a na dilatácii pošvových klenieb
    5. boelsti krížov zrejme súvisia so zmenou postoja v tehotnosti, je to svalovica chrbtových svalov
    6. vonkajšie panvové rozmery už sú iba orientačné a riadime sa nimi iba zriedka