• pl.chlamydie

    Dobry den. Pisala som vam ze mam plucne chlamydie,IGA pozitivne nad normu a vy ze nechapete preco niekto nabera protilatky. Ved ako inak sa daju zistit chlamydie???IGG mam pozitivne,ale tie znmn prekonane chlamydky,ale ak mam pozitivne aj IGA tak by som sa nemala liecit? Len sa bojim aby som po porode nenakazila babo..dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    protilátky ostávajú pozitívne aj mimo infekciu, aj IgA, istý čas. Liečime pacienta nie laboratorne hodnoty. Ak máte zápal pľúc. musíte byť preliečená, ak nemáte zápal pľúc tak netreba nič.