Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • AFP v plodovej vode

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, práve som sa vrátila z genetickej ambulancie. V 17 týž. mi robili amniocentézu z dôvodu vyššieho veku ( v čase pôrodu 35 r.) a dnes(20 týž.)mi lekárka oznámila, že mám zvýšenú hladinu AFP v plodovej vode(hodnota 18600),ale na sono vyšetrení mi lekár napísal "Rázštep VVCH len orientačne nedeff.- obmedzené echog. podmienky". Mala by som sa obávať , že dieťa bude mať rážštep ?

Podobné otázky

 • AFP testy

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,chcela by som sa opytat,som v 21 tyzdni ked mi robil skrining vysli mi zle testy a bola som odoslana na amniocentezu,zaver amniocentezy znie-plod s normalnym cytogenetickym nalezom. Hladina PV-AFP je nad hornou hranicou normy-12846,0 lIU/1/ co to znamena? Na genetike mi lekarka povedala ze je to v poriadku ze nevidi problem v tom. Len sa chcem uistitci je to normalne a co vsetko to moze znamenat? Ci hrozi ze by dieta nebolo v poriadku? MAm 24 rokov,a 3 rocnu dcerku zdravu tehotenstvo prebiehalo upne v poriadku.

 • strach

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, som v 24 tt a mám obavy, že dieťatko nie je v poriadku. Mám znížené afp v plodovej vode, bola som v 19 tt na amniocentéze-výsledok negat, zatiaľ všetky utz vyšetrenia boli v norme, ale bola som ešte na morfolog. utz v Bratislave a tam mi dr. nepriamo naznačil, že niečo vidí na jednej nohe/ asi šiesty prštek/, ale do papierov napísal, že základná morfologia negat. Pýtam sa, ako môže byť základná morfologia negatív, keď zistil vývojovú chybu, a ak genetika je negatívna -teda chromozom.odchylka nie je, či môžem byť kľudná, že bábo je naozaj zdravé. ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ultrazvuk nie je 100% metoda, ale ak je genetika z plodovej vody v poriadku, tak by genetická vada nemala hroziť. Niektoré vady však unikajú aj vyšetreniˇam.