Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,189 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • bolesti v oblasti rebier

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň chcela by som sa vás opýtať:som v 31 týždni tehotenstva doteraz ma trápila len príšerná záha ale to som mala aj počas prvých dvoch tehotenstiev len posledných 10dní ma začala trápiť ostrá bolesť v ľavej časti rebier bolesť je ostrá pichavá až pálivá prechádza do chrbta.Najhoršie je keď mám chvíľu sedieť alebo dlho stáť.Môj gynekológ mi povedal len toľko aby som čo najčastejšie ležala na opačnom boku.Začala som aj držať diétu,ak by som mala zápal žalúdka ale ani to nepomáha.Pravda je že mám teraz bruško viac vypuklé nahor a na ľavej strane ale neviem ako v takomto stave vydržím ešte dva a pol mesiaca. Keď som bola tehotná predtým tiež ma bolievali rebrá ale až tak 3-4 týždne pred pôrodom teraz je to už oveľa skôr a intenzívnejšie.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  naozaj može ísť o bolesti žalúdka, zmenil sa jeho uhol a v tehotnosti sa hromadí kyselina. Vhodné sú lieky na zníženie kyslosti žalúdka, napríklad omeprazol.