Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,513 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Bolesti kolien

  , Autor: kiku21

  Dobry den , som v 6 mes. tehotenstva . Mám ukrutne bolesti v kolenach , neprejdem po schodoch vobec , a ani po byte .... musim mat opierku . Bola som hospitalizovana na ortopedii ale nik mi nevie poradit a pomoct . Bolest je stale aj po podani analgetik, chcem sa spytat co mam robit ? moze to byt aj tym ze je to moje 4 tehotenstvo ?, a nedostatkom pohybu , pretoze pred tehotenstvom som stale sportovala .
  za odpoved vopred dakujem
  Jana

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  bolesti kolien nesúvisia s graviditou, iba ak by to boli prenesené bolesti s bedier, ale ja nie som ortopéd. Je možné že 4. gravidita má vplyv na Vaše kosti a máte osteoporozu, ale musí záver spraviť ortopéd.

Podobné otázky

 • PRDCASTNY POROD

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer, som v 8 mes. tehotenstva mám 41 rokov, už 4 mesice mám ukrutné bolesti kolien , zistili mi že mam zdeformovany klb na kolene , opuch kostnej drene , a nalomene klby v kolenách . chcem sa spýtať či by sa dal urobiť predčasný pôrod, bolesti sa nedaju zniesť ,je to 3 stupeň poškodenia, doktor tvrí že 4 znamená už výmena kĺbu , moj gynekolog sa k tomu nechce vyjadriť, som na analgetikách kt. mi už vôbec nezaberajú, liečba je možná len medikamentozna ale to by škodiilo plodu alebo operačná.lieky kt užívam t.j analgetiká( ataralgin, medipyrin). Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  to je veľmi zložitý problém, určite by sa dalo ukončiť graviditu po 36. týždni, ale predtým je to na úkor zdravia plodu a robí sa to iba pri ohrození života matky, a nie kvoli bolestiam klbov.

 • bolesti kolien

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať, či môžu s kojením a tvorbou mlieka súvisieť bolesti kolien. Som 11 týždňov po pôrode, kojím a nikdy som nemala podobné problémy. V súčasnosti mám problém s nohami pri vstávaní a sadaní si či zohýnaní sa. Večer sa problém prejaví ešte výraznejšie.
  Vďaka

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  teoreticky može ísť o odvápnenie kostí, ale ak sa normálne stravujete, tak by nemal nedostatok vápnika hrozisť, vhodné je ortopedické vyšetrenie.