Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,233 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Skracovanie krcka u dvojciat

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den p. DR, chcela by som poznat vas nazor. Som v 18tt a cakam dvojcata, krcok je zatial 39mm i ked som uz po konizacii(1997). Mam 2 deti(3 a 1r), ktore sa narodili predcasne, jedno v 36tt a druhe v 35tt. Nezijem momentalne na SK, ale tu ma doktor ubezpecuje, ze ma budu sledovat a na oddelenie ma prijmu az ked krcok bude 20mm, co sa mi zda uz dost kratky, aby to vydrzal aspon do 36tt. Nebudu mi robit cerklaz lebo ze to sa pri dvojcatach nerobi, mohlo by to krcok roztrhnut(ci cosi take). Tak by som sa chcela spytat ci to nie je neskoro zostat hospitalizovana ked krcok bude uz len 20mm.
  V druhom tehotenstve ma poslali v 32tt domov i ked krcok bol len 22mm.
  Ze sa mam setrit a ked sa predcasne narodia budeme v nemocnici. No ja by som radsej bola v nemocnici ked su este v brusku, ale nechcem zase vyzerat ako hystericka zena.
  Dakujem velmi pekne za vas nazor, pekny den prajem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  dvojčatá po konzácii a anamnéza predčasných porodov je naozaj vysoko riziková anamnéza. Norma u nás je 25 mm. Osobne by som určite doporučil zaplatiť si naozaj dobrého porodníka, pretože riziko predčasného porodu je veľmi reálne.