Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Algifen kvapky

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, v 15.tt som začala krvácať, tak som pobudla pár dní v nemocnici...keďže ma teraz počas tehotenstva častejšie bolieva hlava, neobišlo ma to ani tam, tak som poprosila sestričku, či by mi mohla dať aspoň pol tbl paralenu..odbila ma tým, že som si ho mala priniesť z domu a že mi dá Algifen kvapky...o to väčšie prekvapenie ma čakalo doma, keď som sa v príbalovom letáku dočítala, že sa Algifen kvapky NESMÚ užívať počas tehotenstva...riadne som sa zľakla, tak sa Vás chcem spýtať, či mohli nejako ublížiť babätku..???..dlho trvalo kým sa mi podarilo otehotnieť a tak mám teraz strach zo všetkého..a neviem prečo som žila v tom, že na sestričky sa dá spoľahnúť, že keď vám podávajú nejaký liek, tak vedia čo robia...za skorú odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem..

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  všetky lieky majú napísané, že sa v tehotnosti nesmú, prípadne sa možu iba keď je to naozaj nutné. Algifen dávame a je bezpečný, i keď na bolesti hlavy je účinný málo.

Podobné otázky

 • lieky v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor. som tehotná cca v 9 týždni. Plodné dni som mala cca 3-6 júl, kedy som otehotnela ale 7. júla mi obvodná lekárka naordinovala kvôli salmonelóze biseptol, ktorý som užívala 2 tabl.denne, algifen kvapky a dostala som aj injekciu nospu. Potom som ešte mala candidózu , a užívala som čípky clotrimazolum ale dala som si len dve. Nakoniec sa diagnóza - salmonela - nepotvrdila, bola to len viróza. Chcem sa opýtať, aké môžu byť z toho užívania liekov následky na dieťatku, nakoľko som ešte ani netušila, že som tehotná. Užívala som ich cca v 1.týždni tehotenstva. Aká je pravdepodobnosť zdravého plodu.
  Ďakujem za ochotu a odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  zase niekto lieči salmonelozu anbiotikami aj keď sa to nesmie. A hlavne, že je to viroza, to snáď už ani nie je pravda.
  Takže, ak by biseptol poškodil plod, tak sa sám potratí, ak plod prežije, tak nebude biseptolom ani clotrimazolom poškodený.

 • bolest

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,uz som vám písala ohladom infekcie močových ciest.Chcela by som vedieť či je to normálne ak mám stále bolesti aj po týždni užívania antibiotík.Myslím že ma bolí oblička a bolesť prechádza až do boku.Na pohotovosti mi povedali že si môžem dať Algifen kvapky od bolesti,možem ich užívať aj častejšie?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vhodné by bolo ultrazvukové vyšetrenie obličiek, je možné, že máte výrazne rozšírený odvodný systém, a vhodná je aj nočná substitúcia.
  Ak ste už v termíne porodu, je možné p orod vyvolať kvoli obličke skor.