Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,164 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • gynazol

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,
  som v 35tt, krcok o velkosti1,5 a na 1 prst otvorena, mam gestacny diabetes a problemy s candidou. Lekar mi predpisal gynazol. prosim o radu, ci sa nemusim obavat pouzit tento vag. krem.
  Dakujem.

Podobné otázky

 • Gynazol v prvom trimestri

  , Autor: Maria92

  Dobrý deň, lekár mi predpísal gynazol na kvasinky, ktoré mi vysli z kultivacie. Som v 9 tt tehotenstva a v letáčiku sa píše, že v prvom trimestri by sa nemal aplikovať. Chcela by som sa aj s vami poradiť, čo si o tom myslite a či je to podľa vás bezpečne. Ďakujem veľmi pekne za radu.

 • Hustý hnedastý výtok 2

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, som v 16. týždni tehotenstva a včera som Vám písala o zvláštnom výtoku, ktorý sa u mňa jednorázovo objavil (obsah svojej pôvodnej otázky prikladám nižšie pre info). Nedalo mi to a šla som dnes k lekárke. Vyšetrila ma, po zvláštnom výtoku a ani po žiadnej krvi nebolo ani stopy. Nič nové nenašla okrem tej nízko položenej placenty. Záver v správe bol: specula portio kkonické, bránka jamka, kolpo OE soor, palp. uterus normotonický, velkosti grav m IV, cervix formovaný, uzatvorený, neskrátený, UZV akcia +, pohyby+, placenta previa marginalis, diagnostický záver: N76.1 iné zápaly pošvy a vulvy, subakútna a chronická vaginitída, záver: colpitis mycotica. Predpísala mi Gynazol 2 vaginálny krém 1x5g na jednorázové použitie. Pýtala som sa na Canesten 6 vaginálny krém a na Canesten 6 vaginálne tablety keďže moja mykóza trvá už pomerne dlho, odbila ma však, že podľa výtoku nie je ta mykóza moc silná, že jednorazové použitie Gynazolu by mi malo stačiť. Čo si o tom myslíte? Ktorý z prípravkov mám použiť, o Gynazole nič neviem, je pre bábätko bezpečný alebo si mám radšej kúpiť Canesten 6? Ďakujem.

  moja pôvodná otázka:
  "som v 16. týždni tehotenstva (pred približne dvoma týzďňami som jednorazovo zakrvácala, príčinou bola prevdepodobne placenta praevia marginalis, od začiatku tehotenstva mám slabú, zatiaľ neliečenú, mykózu). Dnes som pri toealete našla veľmi hustý krémový výtok svetlo hnedej farby. Nešlo ani o samotný výtok, skôr to bol veľký kus hmoty krémovej konzistencie, napriek hnedastej farbe som nemala pocit, že by bol zafarbený od krvi, vôbec nezapáchal, zvyšok výtoku bol riedši a biely tak ako doposiaľ. Najbližšiu poradňu mám 5.3., mala by som s týmto problémom navštíviť lekára skôr? Nestretli ste sa s takýmto problémom, nedá sa odhadnúť čo by mhlo byť príčinou?"

 • výtok

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den!Mám taký problém že mám taký vodový výtok stred biely, a spomenula som to svojmu dr.a vypísal mi raz krém Gynazol,potom krém Dafnegin ale nepomohlo mi to.Išla som knemu naspet a on vravel že to lepšie nebude,lebo že vraj v tehotenstve je výtok normálny.Je to ozaj pravda,lLebo ja som niekde čítala že výtok móže vyvolat predčasný porod.Som v 27tt.Chcem vediet či ten výtok ozaj neohrozuje nášho chlapčeka,A čo mi odporúčate čo by som mohla vyskúšat!
  Dakujem!

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak nemáte iné prejavy a výtok nepáchne, tak je to naozaj normálny tehotenský výtok, nie je poitreba liečba.
  Niektoré infekcie pošvy síce zvyšujú riziko predčasného porodu, ale žiaľ ani keď sa vyliečia, riziko neklesne.

 • krcok maternice

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, mozno hlupa otazka, ale predsa. vcera vecer som si aplikovala gynazol krem a odvtedy mam taky zvlastny pocit v posve, sem tam ako by to bolo slabe pichnutie, nemoze to byt otvranim sa? pred tyzdnom som bola na kontrole, nalez bol negativny, som v 26. tyzdni.
  dakujem za odpoved

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  bez vyšetrenia sa otváranie krčka nedá zistiť, ale otváranie sa neprejavuje zvláštnym pocitom v pošve, buď je úplne bez príznakov, alebo sú pri ňom bolesti v pdobrušku.

 • Infekcia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor, ja mám na vás takú otázku, včera som bola u lekára a pri vysetrení mi povedal ze mám infekciu, že mykózu a že teda mi môže dať len krém gynazol, že ten jediný sa môže v prvom trimestri, ja som to nechápala lebo som nemala žiadny výtok ani pálenie ani svrbenie nič, ale povedal že infekcia tam je. Chcem sa teda opýtať može táto infekcia poškodiť plod, alebo ohroziť tehotenstvo? A je gynazol krém jednorázovy je bezpečný v tehotenstve?