• Zas ten streptokok

    V 34.t.t. mi bol zisteny zlaty stafylokok v nose a gynekolog mi pre istotu zobral výtery aj z pošvy,či nie je aj tam a hneď predpísal zinnat.Teraz sa bojím,že keď mi budú robiť výtery na streptokoka,vyjde to vďaka tým ATB negatívne,ale ak tam bol,do pôrodu sa môže vrátiť a nikto o tom nebude vedieť.Čo si o tom myslíte,je to možné?
    A druhá otázka,čo keď žena porodí skôr,ako sa jej stihne spraviť ten výter,však predčasné porody nie sú nič výnimočné.
    A tretia otázka,čo hrozí dieťaťu keď ma žena streptokoka sk.B a nepodajú sa pri porode ATB???

    DObrý deň,
    stafylokok v nose je normálna flora a nechápem, prečo Vám bral kultiváciu a radšej ani nechcem vedieť.
    Ak žena má streptokokoka skupiny B pri porode a nedostane ATB tak hrozí závažná infekcia plodu.