Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Druhý krát MA?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela som sa spýtať aké sú príznaky MA a ako rýchlo sa dokážu prejaviť. V marci mala v 10 tt MA. Teraz som tehotná v piatok som bola u dr. a určil, že som v 5tt. Od nedele sa mi však vytrácajú príznaky tehotenstva, ako bolesť pŕs a ich napätosť, nevoľnosti. Nič z toho už nemám. Príznaky sa mi vytrácajú rovnako ako v marci pri MA, len vtedy som po týždni a nejakých dnoch začala ešte aj špiniť a musela som absolvovať kyretáž. Moja lekárka je t.č. na dovolenke a bude až v septembri, a som trochu bezradná, či mám navštíviť zastupujúceho lekára, alebo pohotovosť. Z vašich skúseností, mám dať na svoje pocity alebo existuje ešte nejaká nádaj že je všetko v poriadku?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to strašne skoré a malé tehotenstvo, nepozorujte sa aj, tak nemožete nič ovplyvniť, stačí kontrola ultrazvukom za 3 týždne, ak začnete silno krvácať je potrebné navštíviť nemocnicu hneď.