• oázka

    Dobrý den!

    Pán doktor chcela by som sa Vás opýtať,či je v tehotenstve normále opúchanie nôh?
    Ja som v 28 týždni tehotenstva a občas mi nohy trošku opuchnú v oblasti členkov.Bola som včera u svojo gynekológa na poradni a ten mi predpísal Moduretic 2x týždenne.
    Urobil mi aj vyšetrenie moču a výsledok bol v poriadku.
    Ako sa môžem zbaviť opuchov aj bez liekov?

    Ďakujem za odpoved!

    Dobrý deň,
    áno opuchy noh sú bežnou súčasťou tehotnosti, tehotné maju nižšiu hladinu bielkovín v krvi a preto tekutina z krvi uniká do tkanív noh (hydrostatický tlak).
    Vhodné je zvýšiť príjem bielkovín, jogurty, syry a maso. Moduretic sa už nedáva, lebo problém nerieši, iba zbytočne zahusťuje krv.